batik
09 دی 1401 - 13:01

شکوه حماسه حضور در مقابل مسجد جامع کرمانشاه/ مردم در نهم دی‌ماه گل کاشتند

همزمان با سالروز حماسه نهم دی، مقابل مسجد جامع شهر کرمانشاه مملو از عاشقان ولایت بود که آمدند تا همزمان با روز بصیرت، تجدید میثاقی دوباره با مقام معظم رهبری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ای سرزمین من شورآفرین میهمن/ دور از تو باد ای مرز باور دست اهریمن، ای خاک مهرآیین؛ آیینه‌ی ایمان/ ای در پناه لطف؛ یزدان جاویدان ایران...

امروز نهم دی‌ماه است که در تاریخ به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ماندگار شده، امروز روزی است که ملت بابصیرت ایران دوست را از دشمن شناختند. حضور عاشورایی مردم حماسه‌ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در روز نهم دی‌ماه ۱۳۸۸، تبدیل به یوم‌الله و ماندگار شد.

مقام معظم انقلابی می‌فرمایند: «راز ماندگاری این انقلاب اتکای به ایمان‌ها است، اتکای به خداست، لذا شما می‌بینید آن روزی که توده عظیم مردم در سرتاسر کشور احساس کنند دشمنی متوجه انقلاب است، احساس کنند که دشمن جدی برای انقلاب وجود دارد بدون فرخوان حرکت می‌کنند و می‌آییند».

همه دنیا ایرانی و به تبع مردم کرمانشاه را با این صفت می‌شناسند؛ وقت شناس، در صحنه بودن به هنگام و دشمن‌شناسی. آری این ویژگی مردم کرمانشاه است که در دوران بحران حق را از باطل به‌خوبی تشخیص داده و موضع مناسب را اتخاذ کرده و در تاریکی‌ها، جهل و غبارآلودگی فضا بهترین راه و روشن‌ترین راه را پیدا کرده و امروز هم از آن روزهایی است که این ویژگی به معنای واقعی خود را نشان داد.

امروز در جایی جای استان در کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، دالاهو، سرپل‌ذهاب، گیلان‌غرب، قصرشیرین، پاوه، جوانرود، روانسر، ثلاث‌باباجانی، صحنه، هرسین، کنگاور؛ دهستان‌ها، روستاها، بخش‌ها همه جمع شدند از طفل شیرخواره آرام گرفته در آغوش مادران تا زنان و مردان، جوانان، سالخوردگان، میانسالان، دختران، پسران، جانبازان، پهلوانان، قهرمانان، کارمندان، کارگران... همه جمع شدند تا بصیریت خود را به نمایش بگذارند و همین گرمای بصیرت آگاهی و بینش سیاسی مردم کرمانشاه و ایران سبب شده تولد بهاری دیگر را در اوج سرمای زمستان ببینیم.

مکان تجمع یوم‌‌الله ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در کرمانشاه مقابل مسجد جامع این شهر است که رسما از ساعت ۱۱ شروع می‌شود، اما همه قبل از شروع مراسم آمدند بصیریت خود را به نمایش گذاشتند.

یکی از خانم‌های حاضر در این راهپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با گرامیداشت حماسه نهم دی‌ماه، گفت: نهم دی‌ماه روزی بود که نور بصیرت الهی در دل‌های امت تابید تا ملت بصیر انقلاب اسلامی به راحتی جلوی توطئه‌های دشمن را بگیرند.

وی گفت: دشمنان نظام از هیچ تلاشی برای ایجاد ناامنی در کشور دریغ نمی‌کنند تا آشوب به پا کنند و اما وظیفه مردم، باید دنباله‌رو ولایت فقیه‌ باشند تا راه را گم نکنیم.

زهرا. ح تصریح کرد: مردم ایران بصیر هستند و در همه دوران توطئه دشمنان را می‌شناسند و در نهم دی‌ماه مردم حق را از باطل تشخیص دادند و دنبال حق رفتند.

همسر این حانم در ادامه این گفت‌وگو، گفت: باید پیرو ولایت فقیه باشیم و باید با چشم و جان پیرو ایشان باشیم و تا آنجا که جان داشته باشم از مقام معظم رهبری حمایت می‌کنیم.

عباس سروری، مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به خبرنگار فارس، گفت: امروز روز حماسه‌ای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است، روزی است که ملت ایران اسلامی یکپارچه به خیابان‌ها آمدند و از تمامیت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه دفاع کردند و مشت محکمی به دهان توطئه‌گران و استکبار جهانی زدند و این روز را در تاریخ دنیا و تاریخ انقلاب اسلامی برای همیشه ماندگار کردند.

وی ادامه داد: امروز هم مردم اکثر نقاط استان کرمانشاه در حماسه باشکوه یوم‌الله نهم دی‌ماه، روز میثاق امت با ولایت و مقابله با ترفندها و توطئه‌های ترکیبی دشمن حماسه‌ای به یاد ماندنی به جا حواهند گذاشت.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: برنامه‌های ویژه‌ای امروز در اقصی نقاط استان در ساعات مختلف ادامه دارد و در شهر کرمانشاه این اجتماع باشکوه از مردم ولایتمدار، بابصیرت و انقلابی درب مسجد جامع را شاهد هستیم که عظمت حماسه نهم دی‌ماه را به نمایش گذاشتند.

باید نگذاریم نااهلان و نامحرمان از مطامع مملکت ما سوءاستفاده کنند و شبیخون بخوریم کما اینکه مردم ایران عزیز ما همیشه با تحمل سختی‌ها و رنج‌ها در حفظ ارزش‌ها استوار و مقاوم بودند در هشت سال دفاع مقدس خون، جان، مال، جوانی دادند که ارزش‌ها حفظ شود و در مناسبت‌های مختلف همچون خیانت خباث در فتنه‌های سال‌های گذشته حماسه نهم دی را خلق کردند و ثابت کردند که بصیر هستند و دارای بصیرت...

امروز هم با تحمل سختی‌های همچون تحریم‌ها و بی‌عدالتی‌های جهان همچون قیوم استوار درخت تناور ارزش‌های نظام را حایل هستند و با خون جگر و آب دیده آبیاری می‌کنند که روزبه‌روز تنومندتر و توانمند تر می‌شود.

مردم جامعه ما فهیم‌ترین مردم جهان هستند که همه دنیا به داشتن آن‌ها حسادت می‌کنند تا این انسجام را بدرند تا شاید بتوانند ذره‌ای از داریی‌های ما را بدزدند و به غارت و یغما ببرند. در اینجاست که باید سلیمانی‌ها را سرلوحه زندگی خود بدانیم و آن‌ها را فانوس راه و مسیر خود بدانیم تا همیشه شاهد ناکامی توطئه‌های دشمنان نظام باشیم.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 943567